Najczęściej zadawane pytania

Wszystkie przyszłe Pary Młode mają wiele pytań i jest to jak najbardziej zrozumiałe. Właśnie z tego powodu przygotowałem stronę z najczęściej zadawanymi pytaniami podczas spotkań wraz z odpowiedziami.W przypadku dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu.

Pytania odnośnie mojej pracy

Podczas reportażu ślubnego pracuję sam. Od początku do końca, czyli od przygotowań do oczepin, a także podczas sesji ślubnej czy narzeczeńskiej. Nigdy nie zlecam komuś innemu realizacji materiału, chyba, że nastąpi jakaś zmiana w umowie lub zleceniu. Istnieje możliwość pracy dwóch fotografów, ale to wyceniam indywidualnie. Tę opcję polecam szczególnie, gdy uroczystość przekracza 200 gości.

Głównie fotografuję na terenie województwa zachodniopomorskiego (Koszalin, Białogard, Kołobrzeg, Darłowo, Sianów, Mielno, Polanów, Szczecin) oraz pomorskiego (Słupsk, Miastko, Lębork, Gdańsk, Gdynia, Sopot), jednakże dojazd w najdalsze części Polski czy świata nie stanowi większego problemu.

Tak. Posiadam ważną legitymację uprawniającą do fotografowania uroczystościach kościelnych. Ukończyłem kurs liturgiczny organizowany przez Diecezję Koszalińsko-Kołobrzeską.

Tak. Jeśli jesteś zainteresowany ofertą zapraszam do kontaktu przez mail – foto@szczepanskimateusz.pl

Tak, po ofertę zapraszam do kontaktu.

I tak i nie :-). Byłem jedną z pierwszych osób na terenie Koszalina, która robiła tego rodzaju zdjęcia zanim to było modne, ale jeszcze wtedy nie nazywało się to fotobudką. Po prostu są to zdjęcia z gadżetami na kolorowym tle. Para Młoda otrzyma je wraz z reportażem ślubnym na DVD lub pendrive w formie cyfrowego tablo oraz zdjęć pojedynczych. Dzięki temu cena jest atrakcyjniejsza. Istnieje możliwość drukowania polaroidów w trakcie wesela.
Mogę również polecić inne firmy, które posiadają fotobudkę.

Jasne, że mam. Polecam tych z którymi dobrze mi się współpracowało, a także ich praca bardzo mi się podoba.

Tak. Zazwyczaj jest to zdjęcie wykonane po wyjściu z kościoła tuż przed składaniem życzeń. Jeśli budowa kościoła i teren przed nim pozwala na wykonanie takiej fotografii, można ją wykonać również na sali, wszystko jednak pod warunkiem, że okoliczności i warunki ku takiemu zdjęciu sprzyjają.

Oczywiście! Zdjęcia z rodzicami, najbliższa rodziną są obowiązkowe :-).

Pracę kończę po oczepinach (około 1 w nocy), ale istnieje jednak możliwość dokupienia dodatkowych godzi mojej pracy (stawka według ofert).

Tak, ale to od Was zależy czy pokażecie ten materiał swoim gościom weselnym :-).

Tak, fotografuję również chrzty, eventy, robię sesje brzuszkowe oraz sesje narzeczeńskie.

Staram się ich nie używać. Najpiękniejsze światło do zdjęć, najbardziej plastyczne to światło zastane i to dzięki właśnie takiemu światłu powstają najpiękniejsze zdjęcia. Lamp używam jedynie w warunkach, gdzie światła naturalnego brakuje, czyli najczęściej na sali weselnej Używam ich jednak w bardzo przemyślany sposób, tak by zdjęcia oddawały w najlepszy sposób klimat Waszej uroczystości.

Oczywiście! Mam bardzo duże doświadczenie w tej kwestii (a także swój ślub za sobą), więc jestem w stanie bardzo wiele Wam podpowiedzieć. Siedzę „głęboko” w całej branży ślubnej, śledzę zmieniające się trendy zarówno w kraju jak i za granicą. Staram się być takim „małym” wedding plannerem. Jeśli jednak potrzebowalibyście pomocy specjalisty jestem w stanie podać Wam kilku zaufanych, którzy pomogą Wam już w każdym detalu związanym z organizacją Waszego ślubu.

Pytania o wydruki

Najczęściej robię to ja, ale oczywiście zdjęcia do albumu możecie również wybrać sami. Wybór należy do Was.

Przy pełnym reportażu od przygotowań do oczepin jest to minimum 450 zdjęć, ale praktycznie zawsze jest ich więcej.

Wybór jest po stronie Pary Młodej z uwzględnieniem proporcji zdjęć dla jednej i drugiej Rodziny.

Tak, za dodatkową opłatą. Będą to zdjęcia niepoddane obróbce.

Pytania o sesję ślubną / sesję narzeczeńską.

Sesja poślubna odbywa się w plenerze w terminie nie dłuższym niż 21 dni roboczych od dnia uroczystości ślubnej w miejscu dogodnym dla obu stron. Za dzień roboczy przyjmuje się dzień będący dniem wolnym fotografa ( poniedziałek – piątek ) w terminie nie dłuższym niż 2 miesiące. Niewykonany plener nie przechodzi na inny termin.

Wygląd takiej sesji jest ustalany indywidualnie, ale zazwyczaj przybiera ona formę spaceru i trwa ok. 2-3 godzin

Tak. Tym bardziej jeśli nie zdecydowaliście się na plener poślubny.

Tak. Jak najbardziej! Jeśli jesteście chętni na taką sesję po prostu zapytajcie i ustalimy szczegóły.

Wszystkie szczegóły ustalane są indywidualnie.

Pytania o rezerwację terminu, umowę oraz rozliczenie

Do pełnej rezerwacji terminu potrzebna jest umowa oraz wpłacony zadatek.

Zawsze aranżuję spotkanie po to, aby Was poznać osobiście i omówić wszystkie szczegóły związane z uroczystością ślubną. W przypadku dużych odległości zawsze możemy umówić się na wirtualną kawę na Skype lub Facebooku 🙂

Tak. Pytajcie o ten wzór, a wyśle Wam go na maila.

Najważniejsze informacje spisane są na umowie ślubnej oraz omówione na spotkaniu (w cztery oczy lub wirtualnym). Tydzień przed weselem zawsze proszę o kontakt w celu potwierdzenia i ponownego omówienia wszystich kluczowych kwestii związanych z przygotowaniami, ślubem oraz weselem.